Nie wolno palić tytoniu na klatkach schodowych – już wszyscy wiedzą, że palenie szkodzi zdrowiu nie tylko palaczy, ale też bardzo szkodzi osobom zmuszonym do wdychania dymu nikotynowego (bierne palenie). Jeżeli ktoś nie pali w domu, to znaczy, że ma świadomość zagrożenia. Nie możemy pozwolić by chroniąc swoje dzieci palacz szkodził nam i naszym dzieciom. Walczmy z ignorancją.

Nie wolno zajmować miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych – każdy z nas może kiedyś znaleźć się w podobnej sytuacji, bądźmy wrażliwi i solidarni.

Nie wolno parkować poza wyznaczonymi miejscami, ani pod klatkami schodowymi.

Wszystkie bloki Spółdzielni znajdują się w strefie zamieszkania, więc parkować można wyłącznie na miejscach wyznaczonych znakami. Podjazd do domu musi być wolny, aby można było przywieźć osobę starszą, chorą lub wypakować zakupy. Najważniejsze jednak jest, aby zawsze był wolny i szeroki dojazd do naszego bloku dla straży pożarnej i karetki pogotowia. Ten, kto stawia samochód na zakazie i ogranicza możliwość przejazdu straży i karetki nie szanuje swoich sąsiadów, stwarza bezpośrednie zagrożenie dla nas wszystkich.

Należy na to reagować. Dzwońmy po interwencję do straży miejskiej i policji – wymagajmy szacunku i poważnego traktowania naszego indywidualnego i wspólnego bezpieczeństwa.

Nie wolno zanieczyszczać klatek schodowych i piwnic, dokarmiać ptactwa i wyprowadzać psy i koty na trawniki pod blokiem – stwarza to zagrożenie epidemiologiczne.

Zwracajmy uwagę tym, którzy nie stosują się do zakazów. Na trawnikach mogą bawić się nasze dzieci, zadbajmy o ich bezpieczeństwo.

Nie wolno wpuszczać osób obcych na klatki schodowe. Zwracajmy również uwagę na nieznane osoby przebywające w sąsiedztwie naszych bloków. Takie osoby mogą być zagrożeniem dla naszego mienia, ale także zagrożeniem dla dzieci i nas samych.

Bądźmy uważni i działajmy zdecydowanie w razie potrzeby. Od postawy i reakcji wszystkich zależy nasze życie i zdrowie!

Zarząd PSM ,,Kolejarz”

 

Uwaga! 5-krotne podanie błędnych danych spowoduje zablokowanie dostepu na 12 godzin.